Cukkerberg hirtelen megvilágosodott és rájött, hogy sose volt woke
A legnagyobb kárt a tényleges baloldalnak okozta, gyakorlatilag kinyírta.
Rosszhiszemű, tudatlan, demagóg, hiteltelen: ezekkel a jelzőkkel illette tizenkét jobboldali, az Antall József vezette kormányhoz kötődő értelmiségi Bogár László, Fricz Tamás és Tőkéczki László szereplését a köztévé Rákay Philip által vezetett Szabadság tér '89 című műsorában.
A Magyar Nemzetben megjelent írást Bod Péter Ákos volt ipari miniszter, Boross Péter volt belügyminiszter, Entz Géza volt államtitkár, Granasztói György volt nagykövet, Hieronymi Ottó volt gazdasági tanácsadó, Jeszenszky Géza volt külügyminiszter, Kodolányi Gyula volt államtitkár, Kónya Imre volt MDF-frakcióvezető, Martinovich Endre volt kabinetfőnök, Martonyi János volt közigazgatási államtitkár, O’sváth György volt gazdasági tanácsadó és Tar Pál volt nagykövet írta alá, szedte össze a Válasz.hu a lapból a listát. Az írás online nem elérhető, a Válasz begépelt pár sort.
„Alulírottak, az Antall-kormány egykori tagjai és Antall József közeli munkatársai tiltakozunk a Duna Televízió csatornán futó Szabadság tér ’89 című sorozatban a néhai miniszterelnök személyének és politikájának rendszeresen hamis színben történő beállítása ellen. Különösen fölháborító volt a november 18-i adás. […] A műsorban megszólaló Tőkéczki László, Bogár László és Fricz Tamás szerint az MDF vezette kormány idején a magyar nemzeti vagyon elherdálása, elkótyavetyélése folyt, amiért a naiv vagy befolyásolható Antall a felelős.”
„A műsorban a nemzeti érdeknek, az új magyar vállalkozásoknak az erőteljes antalli képviseletéről nem esik szó. És ez a hamis kép csak egy eleme annak a törekvésnek, amely e műsorban, de más médiafórumokon is egy szélsőséges gondolkodású kör részéről Antall József személyének és politikájának hol nyílt, hol sugalmazott lejáratását tűzte ki célul.”
„Az immár rendszeresen ilyen állításokat hangoztató Bogár László neve alatt szerényen az állt a műsorban, hogy volt országgyűlési képviselő. Ő azonban a 1990-94 között, az Antall- és Boross-kormányok teljesen fennállása alatt a Nemzetközi Gazdasági Kapcsolatok Minisztériumának politikai államtitkára volt. […] A mostani Bogár László szerint a rendszerváltozással a nemzeti jövedelemből annyit veszítettünk, mint a II. világháborúban. […] Fricz Tamás a műsorvezető kérdésére megerősítette, hogy az úgynevezett MDF—SZDSZ paktumot külföldi bankárok nyomására kötötte meg Antall. Ezt maga sem hiheti el. […] Szó esett a műsorban Soros György 1990-es ajánlatáról, miszerint a magyar ipar részvényeiért, a nemzeti vagyon javának átengedéséért egy általa képviselt befektetőcsoport megvenné, kiváltaná a magyar államadósságot. Ezt az ajánlatot azonban éppen Antall József utasította el keményen, ez vezetett Soros és az Antall-kormány viszonyának megromlásához. A gazdasági kérdésekkel, befektetésekkel sosem foglalkozó Tom Lantos képviselőt pedig a műsor összemosta az amerikai üzleti körökkel, azt a sztereotípiát erősítve, hogy az úgymond »nemzetközi zsidó tőke« tette tönkre hazánkat. Az ilyen állítások sora nemcsak rosszhiszeműség és demagógia, de a tudatlanság és hiteltelenség kérdését is felveti a műsorral kapcsolatban.”
A jobbos értelmiségiek által bírált adást itt lehet megtekinteni.